Ostatní akce 2018

Dne 16. 6. 2018 proběhla v našem areálu cvičiště Oblastní výstava NO.
Zúčastnilo se 60 jedinců tohoto velmi oblíbeného plemene z 68 přihlášených.
Výstavu v tomto roce posuzoval rozhodčí exteriéru pan Jiří Zavadilík.
Hlavním sponzorem akce byla již tradičně firma Euroben, s.r.o., která dodala pro vítěze  ve všech třídách  na prvních třech místech  kvalitní krmivo Happy dog. Naše organizace zajistila opět bohatou tombolu, která byla losována pro všechny účastníky akce po skončení výstavy. Hlavní cenou byla zateplená bouda pro psy a v tombole bylo losováno  mnoho dalších pěkných cen. Počasí bylo příznivé, a tak celá akce byla hodnocena účastníky výstavy jako velmi úspěšná, což je pro nás jako pro pořadatele tou největší odměnou.

V měsíci červenci proběhlo na našem cvičišti letní soustředění s možností složení zkoušky z výkonu. Soustředění proběhlo ve dvou termínech, první termín byl 14-ti denní, druhý již jen týdenní. V době soustředění si mohli účastníci složit se svým pejskem ve třech objednaných termínech zkoušku jakéhokoliv stupně dle MZŘ nebo NZŘ. Účastníkům soustředění se věnoval po celou dobu hlavní výcvikář Ivo Valach. Na zkoušky, které proběhly v termínech 14. 7., 15. 7. a 29. 7 2018, tak nastoupilo celkem 27 účastníků. Soustředění tak jistě splnilo účel, pro který bylo pořádáno.

Dne 18. 11. 2018 proběhla druhá plánovaná bonitace německých ovčáků.

Původní plánovaný termín 17.11.2018 musel být zrušen z důvodu zdravotní indispozice delegovaného rozhodčího pana Jiřího Šišky. Byl zajištěn narychlo náhradní rozhodčí ing. Jiří Novotný, který ochotně nahradil původně delegovaného a s jednodenním posunem bonitaci posoudil.
Bonitační komise tak pracovala ve složení Jiří Novotný, Josef Prášil, Václav Kuncl.
Všichni přihlášení účastníci s posunem bonitace o jeden den souhlasili a také se na akci dostavili. Posouzeno tak bylo 15 jedinců NO, všichni splnili podmínky pro zařazení do výběrového chovu.