Letní výcvikový tábor 2015 a podzimní bonitace NO

V měsíci červenci 2015 proběhl již po sedmnácté letní výcvikový tábor.

Tábor proběhl ve dvou turnusech, první turnus byl 14-ti denní a druhý pouze týdenní. Po celou dobu pobytu se věnoval účastníkům každý den kvalifikovaný výcvikář a figuranti. Ti psovodi, kteří měli zájem svou poctivou práci se svými miláčky zúročit, tak mohli učinit na plánovaných zkouškách. Na konci obou turnusů byly pořádány vždy dvoje zkoušky dle národního i mezinárodního zkušebního řádu. Ve čtyřech termínech tak psovodi nastoupili ke splnění 37 zkoušek z výkonu různých druhů.
Počasí v letošním roce účastníkům přálo, teploty se v některých dnech šplhaly přes 30 stupňů a tak táborníkům přišel velmi vhod i nový bazén, který organizace letos poprvé pro účastníky tábora zajistila. Tak jako každý rok psovodi využili i možnost koupání v nedaleké řece Ohři, kde se mohli osvěžit i jejich čtyřnozí kamarádi. Pro děti účastníků tábora, ale i pro jejich rodiče byla připravena též noční stezka odvahy s příšerami a strašením, které se pořadatelům letos opravdu povedlo. Po celou dobu pobytu fungovala pro účastníky samozřejmě jako v letech minulých též kantýna s kompletní možností stravování.

Dne 14. 11. 2015 proběhla v letošním roce druhá bonitace německých ovčáků,

které se zúčastnilo 18 jedinců. Podmínky pro zařazení do výběrového chovu splnilo 17 psů, jedna fena bohužel nesplnila zkoušku povahy a tak byla zařazena do chovu kontrolovaného. Bonitační komisi tvořili: hlavní rozhodčí pan Jiří Šiška, krajský poradce chovu pan Josef Prášil a figurant Ivo Valach.